Girişimci Koçluğu

Girişimci basit anlamıyla engelleri ve fırsatları ayırt edip her ikisini de kendi avantajına çevirebilendir.

Victor Kiam

Girişimci olmak için temel olarak ihtiyaç duyacağınız şeyler; harika bir fikir, bir plan ve bu planı tutarlı bir şekilde uygulamaktır. Ancak, bu süreçlerdeki aksiyonlarınız sizin kısa sürede başarısız Girişimcilerin mi, yoksa bir Start-up başarı hikayesine dönüşenlerin mi arasında yer alacağınızı belirleyecektir.

İstatistiklere göre pek çok küçük işletmenin ve yeni kuruluşun %80’i ilk 3 sene içinde yok olmaktadır. Bunun başlıca nedeni işiniz ve kendiniz ile ilgili inançlarınız, bakış açınız, düşünce tarzınız, dünya görüşünüz, yani Mindset‘inizdir.

İş hayatında kalıcı olan %20 işletmelerin içinde olmanızı belirleyen unsurlar:

Mindset + Bilgi/Beceri + Aksiyon

Bu unsurların birbiriyle uyumlu ve aynı seviyede olması, kişisel ve mesleki yaşam kalitenizin iyileşmesini, hayatta ilerlemenizi ve hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Hayattaki başarınızı belirleyen bu üç unsurdan en temel olanı Mindset’tir; zira bilgi ve donanımınız yeterli, aksiyonlarınız doğru olsa dahi, düşünceleriniz ve inançlarınız hedefinizle uyumlu değilse ve onu desteklemiyorsa, en iyi tasarlanmış projeyi bile sabote edebilir ve başarısız olabilirsiniz.

Başarıya ulaşmak için size hizmet etmeyen düşüncelerinizi ve alışkanlıklarınızı fark etmenize ve değiştirmenize yardımcı olacak bir Mindset Koçu ile çalışmak size katkı sağlayacaktır.

İş hayatında herkesin zaman zaman çıkmaza girdiği durumlar vardır. Her Girişimci kendisini yetersiz hissettiği olaylarla karşılaşır veya başarılı olma yolundayken sınırlayıcı inançlarla ve alışkanlıklarla mücadele eder.

İyi bir Koç, zayıflıklarınızı belirlemenize, güçlü yönlerinizi öne çıkarmanıza ve kendinizi geliştirmenize yardımcı olur.

Bir girişimci olarak kendinizde geliştirmek istediğiniz özellikler nelerdir?

Kendinize karşı güven eksikliğiniz mi var?

Satış ziyaretleri yaparak ürününüzü veya hizmetinizi pazarlamak sizin için çok zor ve utanç verici mi?

Yapmanız gerekenleri sürekli erteliyor musunuz?

“Hayır” diyemediğiniz için zaman yönetiminde sınıfta mı kaldınız?

İş bilgisine sahip olmanıza rağmen, işinizi bulunduğu noktadan daha ileriye götürmekte zorluk mu çekiyorsunuz?

İdeal müşterilerinizi cezbetmek için marka vizyonunuzu belirlemeye ve odaklanmaya mı ihtiyacınız var?

Büyük şirketlerin yöneticileri çoğunlukla Koçlarla çalışmaktalar. Ancak Girişimciler, genellikle kendi başına oldukları için tartışmasız olarak daha fazla Koçluk desteğine ihtiyaç duymaktadırlar.

Bir Koç, doğal yeteneklerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza ve geliştirilmesi gereken yönlerinizin üzerinde çalışmanıza yardımcı olur.

İş vizyonunuzu açıklığa kavuşturmaya ve uygulamaya odaklanan Girişimci Koçluğu, yeni Girişimciler ve Solo-Girişimciler için idealdir.

Kimlerle çalışıyorum

Genel olarak Girişimciler ve Mikro/Küçük İşletme sahipleri ile çalışmaktayım, ancak tutkum Kadın Girişimcilere destek olmaktır.

Kadınlar bugünün iş dünyasında güçlü bir itici güç haline gelmişlerdir. Ancak, toplumdaki rolleri ve sorumlulukları, kendilerine yüklenen görevleri ve kadın rol modellerinin yetersizliği nedeniyle, iş hayatındaki fırsatlara rağmen, bugün pek çok potansiyel kadın girişimci atılımda bulunmak veya iş girişimini büyütmek konusunda çekimser kalmaktadır.

Bu nedenle, önceliğim Kadın Girişimcilerin ve Kadın Solopreneur’lerin başarılarını engelleyen zihniyet sınırlarını aşmalarına, karşılaştıkları iş zorluklarını fırsatlara dönüştürmek için farklı bakış açısı ve farkındalık kazanmalarına, liderlik potansiyellerini geliştirmelerine yardımcı olmaktır.

İşinizde bir sonraki seviyeye geçmek için size hizmet etmeyen inançlarınızı ve alışkanlıklarınızı geride bırakarak, daha odaklı, öz güvenli ve motivasyonu yüksek biri olmak isterseniz, harekete geçin!

Girişimci olarak hayallerinizi gerçekleştirmeye ve başarılı olmaya kendinizi adadıysanız, 25 yıllık iş hayatımda edindiğim bilgilerle, kurumsal hayattan gelen üst düzey yöneticilik tecrübemle, ICF onaylı Koçluk ve NLP eğitimimle size yardımcı olmaya hazırım.

Koçluk süreci nasıl işlemektedir

  • Koçluk sistemlerini, NLP ve Mindset stratejilerini içeren etkili ve entegre bir yaklaşımla, hedefinize ulaşmanıza odaklanılmaktadır.
  • Başvurunuz üzerine bir ön görüşme ve bilgilendirme yapılmaktadır. Bu görüşmede Koç ve Danışan birbirini tanıyarak, birlikte çalışma koşulları üzerinde mutabakat sağlarlar.
  • Eski düşünce alışkanlıkların derinliğine veya hedefin büyüklüğüne göre görüşmeler 4-8-12 koçluk çalışması şeklinde yapılır.
  • Konsantrasyonunuzu koruyabilmek için çalışmaların haftada bir yapılması önerilir.
  • Çalışma süresi 60 dakikadır ve ICF’in etik kurallarına uyulmaktadır.
  • Görüşmeler yüz yüze, online veya telefonla yapılmaktadır.

 

Karşılıklı tanışma ve Mindset Koçluğu hakkında bilgilenme ve deneyimleme görüşmesi için lütfen randevu alınız
RANDEVU AL

Danışan’ın Başarısı

2016 yılında kendim için verdiğim en doğru kararlardan biri Neval Altınel ile çalışmaya başlamak oldu. Hayatıma daha çok anlam katmak ve işimi daha verimli hale getirmek için aldığım koçluk hizmeti sonucunda yaşadığım değişimler inanılmaz.

Part-time olarak yaptığım network marketing işimde 2 ay içinde satışlarımın parasal değeri %90 arttı, hızla artmaya da devam ediyor. Doğru planlama ve hedef oluşturmayı, doğru sunumlar yapmayı öğrendim. Özgüvenimin artmasıyla ve doğru iletişimle satış grafiğim yükseldi.

Nefes kesen bu yolculuk beni her gün heyecanlandırıyor ve isteklendiriyor. Kişisel gelişimime yaptığım yatırım meyvelerini veriyor.

Bu heyecanla 2017 hedefleri yapıldı. Durmak yok, yola devam!

 

Nilüfer Akman Meriç

Organo Gold Kahve