Hakkımda

Merhaba! Ben Neval Altınel!

  Kurucusu olduğum CoachMeGlobal‘ın amacı kişisel ve profesyonel potansiyelinizi artırarak, hayatınızda atacağınız bir sonraki adım için daha hazırlıklı olmanızı sağlamaktır. CoachMeGlobal ve sunduğu koçluk hizmeti, düşünce şeklinizi dönüştürmeye yardımcı olacak ve bundan sonraki hayatınızda daha iyisini yapmanız için sizi teşvik ederek biraz da meydan okuyacaktır.

Dünya parlak fikirleri olan, ancak kendilerini yetersiz buldukları ve cesaret edemedikleri için hayallerini gerçekleştirememiş insanlarla dolu. Bir zamanlar ben de bu insanlardan biriydim ve hayattaki en büyük başarılarımı bana yardım eden, yol gösteren, eğiten insanların desteği ile gerçekleştirdim. Bugün CoachMeGlobal ve bugüne dek sahip olduğum tüm donanımla Mindset ve İş Yönetimi Koçunuz ve Mentorunuz olarak sizin için de aynısını yapabilirim.

İşinizde ve hayatınızda yeni hedeflere koşarken, bu değişim sürecinde önünüze çıkan zorlukları aşmanıza ve başarıya ulaşmanıza destek vermek istiyorum. Bu uzun soluklu yolculukta Koçunuz ve yol arkadaşınız olmak beni mutlu edecektir.

Amacım, size işinizi ve hayatınızı bir üst seviyeye taşımak için kullanabileceğiniz koçluk, mentorluk ve diğer yetkinlik araçlarını vererek, dünyanıza değer katmaktır.

 

Ben kimim?

Lise eğitimimi yurtdışında, üniversite eğitimimi İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesinde tamamladıktan sonra, iş hayatıma dünyanın çeşitli yerlerinden yirmi Anakent Belediye Başkanının katıldığı Uluslararası Zirve Konferansı’nın organizasyonu ile başladım.

Devamında, aralarında Koç Holging’in bünyesinde olan Divan Oteli ve Turyap A.Ş., Coopers&Lybrand, Has Gıda A.Ş. gibi şirketlerin bulunduğu, pek çok yerli ve yabancı kurumda çalıştım. Yirmi beş yıllık iş hayatımın son dört yılında üst düzey yöneticilik görevini üstlendim ve 350 kişilik ekip yönettim.  Meslek hayatım süresince farklı kültürleri ve iş yapma modellerini tanıma fırsatını buldum. Kariyer merdivenlerini tırmanırken, bir çalışan ve üst düzey yönetici olarak birlikte çalıştığım girişimcilerden edindiğim tecrübeler sonucunda, sorunlara çözüm üretme aşamasında iş stratejisini bilgi ve ilham ile güçlendirmek için “sezgisel düşünme”nin ne kadar önemli olduğunu anladım.

Bir süre sonra hayatın içinde farklı bir yerde olmam gerektiğini, kazandığım paranın, kurum içindeki statünün yeterli olmadığını, hayatıma daha fazla anlam katmak istediğimi fark ettim. Bu farkındalık, kişisel gelişim yöntemleri ile tanışmama vesile oldu. Böylece kendimi keşfetmek ve yeni ufuklara açılmak üzere radikal bir kararla kurumsal iş hayatımı sonlandırdım.

Karşımda yepyeni bir dünyanın kapıları açılmıştı ve bu içsel yolculuğum esnasında Koçluk Sistemi, insan beyninin nasıl çalıştığını, düşüncemizi ve davranışımızı nasıl etkilediğini inceleyen Nörobilim (Neuroscience), Kuantum teorisi, NLP (Neuro Linguistic Programing) ve Psikoloji ile tanıştım.

Aldığım eğitimler sayesinde İste – Yarat – Yaşa ilkesiyle hareket ederek işimde ve hayatımda daha mutlu ve huzurlu olmayı, maddi ve manevi kazançlarımın kalıcı ve sürekli olmalarını, koyduğum hedeflere daha kolay ulaşmayı, potansiyelimi ve yaratıcılığımı artırmayı öğrendim.

Hayatımın son 12 yılı süresince incelediğim ve uyguladığım kişisel gelişim yöntemleri ile ilgili bilgilerimi ID Coaching International’da aldığım ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) onaylı Akredite Koçluk eğitimi ile güçlendirdim.

Ayrıca, ID Coaching International’ın proje geliştirme  grubunda görev aldım ve halen profesyonel koç/mentor ve eğitmen olarak hizmet vermekteyim.

Siz de hayatınızla ilgili vizyonunuzu gerçekleştirmek ve istediğiniz yaşama doğru harekete geçmek isterseniz, arzu ettiğiniz hayatı birlikte kurgularken rehberlik etmeye hazırım.

Sizi tanımak ve yol arkadaşınız olmak beni çok mutlu edecek.

 

Comments are closed.